SAUSA ODA IR DRĖKINIMAS: SAUSA ODA IR DEHIDRAVUSI ODA

SKIRTUMAS TARP SAUSOS IR DEHIDRAVUSIOS ODOS

SAUSA ODA IR DRĖKINIMAS: SAUSA ODA IR DEHIDRAVUSI ODA

Nesi tikra, kuo skiriasi sausa nuo dehidravusios odos? Tiesa gali sutaupyti daug nervų (jau neminėsime varginančių bėrimų)! 

Vienomis dienomis tavo oda būna sausa ir skilinėja, kitomis galbūt jaučiate, kad ji visa riebaluota. Galbūt tavo oda sausa ant rankų ir kojų, bet tuo pat metu pasitaiko ir riebaluotumo. Nors šie simptomai gali kainuoti itin daug nervų, vilties gali suteikti truputis žinių apie sausą ir dehidravusią odą, to priežastis, skirtumus tarp jų ir priemones, kurių gali imtis.

Padėkite! Mano oda ir sausa, IR riebaluota! 

Ieškodami odos priežiūros produktų, gali rasti skirtų sausai arba riebiai odai... bet ką daryti, jei atrodo, kad tavo oda ir tokia, ir tokia? Prieš panikuojant, turėk omeny, kad tai gali būti (dažna!) situacija, kai tavo oda natūraliai yra vienokia, bet reaguoja, atrodytų, visiškai priešingai. Nepamiršk, kad tavo oda labai jautri ir paveikli, visada besistengianti pasiekti pusiausvyrą. Todėl jei tavo oda natūraliai yra riebi, jos džiovinimas produktu arba natūralus išdžiūvimas dėl aplinkos pokyčių gali paskatinti tavo kūną gaminti dar daugiau riebalų. Taigi, ką daryti? Gali atrodyti keista, bet odos drėkinimas gali būti dar svarbesnis riebiai odai nei sausai!

Riebios odos maitinimas drėgme ir sausos odos drėkinimas

Jei tau pažįstama aukščiau aprašyta situacija, labai tikėtina, kad tavo oda riebi, bet dehidravusi. Tą ištaisyti galima visapusiškai pamaitinant odą drėgme, o tai reiškia, kad reikia kasdien vartoti daug vandens ir aliejaus neturinčių drėkinimo produktų odai. Antra vertus, tavo oda gali būti natūraliai sausa, tokiu atveju veikiausiai dažniau susiduri su odos skilinėjimu, sukietėjimu ir niežuliu. Tokiu atveju reikalingas kasdienis drėkiklis, kurį galima įsigyti aliejų, pienelių ir kt. pavidalais. Pasirinkti geriausią kūno pataisymo priemonę tavo odos tipui yra būtina, jei nori, kad tavo oda išliktų sveika ir išvengtumei tokių erzinančių simptomų, kaip bėrimai ir skilinėjimas.

Visi patarimai