Saugios atostogos saulėje su mažaisiais

Apsaugokite vaikus nuo odos nudegimų

Saugios atostogos saulėje su mažaisiais

Maži vaikai mėgsta žaisti lauke. Smagu žiūrėti, kaip jie saulėkaitoje susipažįsta su gamtos pasauliu. Vis dėlto saulė gali pažeisti jautrią mažylių odą, tad būtina pasirūpinti jos apsauga. Tepant kremą mažyliai mėgsta muistytis, todėl vertėtų viską suplanuoti iš anksto. Štai keli patarimai, kaip apsaugoti vaikus per atostogas.

Kremas nuo saulės
Mažų vaikų oda ypač jautri, todėl geriau pasirūpinti apsauga, negu gailėtis. Rinkis kremą nuo saulės su aukštu SPF. Jis odą apsaugos ir nuo UVA, ir nuo UVB spindulių. Puikus sprendimas – kūdikiams skirtos priemonės. Jos pritaikytos jautriai jaunai odelei.

Priemone nuo saulės odą reikėtų ištepti likus bent 20 min. iki išėjimo į lauką. Per tiek laiko veikliosios medžiagos suspės pradėti veikti.  Mažylių odai tai ypač svarbu. Be to, atėjus į paplūdimį tikrai nesinorės gaudyti džiaugsmu nenustygstančio mažylio ir mėginti ištepti jį nuo galvos iki kojų!

Nepamiršk, kad priemone odą kas dvi valandas reikia ištepti pakartotinai (ir dažniau, jeigu vaikas maudosi).

Papildoma apsauga
Kremo nuo saulės nepakanka mažų vaikų odai apsaugoti – net jeigu ją nuolat tepate pakartotinai. Maži vaikai sunkiau pakelia karštį, jie greičiau išsenka ir netenka drėgmės.

Mažiesiems būtina duoti gerti kuo daugiau vandens ir prižiūrėti, kad laiką leistų šešėlyje. Į paplūdimį reikėtų pasiimti skėtį, o nuo 11 iki 15 val. rinktis pramogas pavėsyje. Po ranka visada reikia turėti mažyliui skirtą skrybėlę ir akinius nuo saulės bei lengvus rūbelius. Būtina pasirūpinti, kad nepritrūktų geriamojo vandens.

Svarbiausia, kad mažylis saulutėje laiką leistų smagiai ir saugiai! 

Visi patarimai