ODOS SUDIRGIMAS: PRIEŽASTYS

DAŽNIAUSIOS ODOS SUDIRGINIMO PRIEŽASTYS IR KAIP JŲ IŠVENGTI

ODOS SUDIRGIMAS: PRIEŽASTYS

Trumpa dažnų odos dirgiklių apžvalga, kurių reiktų vengti, jei nori sveikos odos.

Nesvarbu, ar tavo oda visada jautri, ar ne, kartais ji Jus gali nustebinti staigiai sudirgdama, parausdama ar pradėdama niežtėti be jokios akivaizdžios priežasties. Šiame įraše rasite dažniausiai sutinkamų odos dirgiklių sąrašą ir, jei Jūsų oda dažnai sudirgsta, galėsite (daugiau ar mažiau) jų išvengti kasdienėje kūno priežiūrėje.

Dažnai sutinkami odos dirgikliai

Žinoma, kad tam tikri metalai dirgina odą. Dažniausi tarp jų – nikelis ir kobaltas, neretai naudojami gaminant papuošalus. Jei pastebėsi, kad šie metalai dirgina tavo odą, rask, kuo juos pakeisti. Paprastai saugus pasirinkimas yra platina.

Gana dažnai odą dirgina tam tikri audiniai, ypač – šiurkštūs, tokie kaip vilna. Dažniausiai taip yra dėl gaminant naudotų dažų, klijų ar kitų veikliųjų medžiagų. Dažniausiai norint išvengti odos dirginimo pakanka apsiriboti paprasčiausiais drabužiais, nors tam gali prireikti pasinaudoti klaidų ir bandymų metodu!

Guma (ir lateksas) yra gana dažnas alergenas ir paprastai sukelia tam tikrų odos reakcijų (odos niežulį, paraudimą ir pleiskanojimą). Vienintelė priemonė, kurios galima imtis – šių medžiagų vengimas, nors tai gali būti labai sudėtinga.

Tam tikri augalai, maisto produktai ir kvapai gali paskatinti odos sudirginimą, kurį gal labiau tinka vadinti alergija. Kaltininką atpažinti gali būti tikrai nelengva, bet jį nustačius geriausia toliau jo vengti.

Išbėrimas dėl karščio yra dažnas sudirginimas, dažnai jį apsunkina prakaitavimas ir trintis. Jei pastebėsi, kad tau pasitaiko tokia reakcija, esant karštiems orams ir mankštinantis dėvėk laisvus, leidžiančius odai kvėpuoti drabužius.

Labai dažnas dirgiklis, kurio labai paprasta išvengti, yra muilas. Jei tavo oda jautri, vietoj muilo naudok drėkinantį kūno prausiklį. Be muilo, dažni stiprūs dirgikliai yra namų apyvokos valikliai ir audinių minkštikliai. Kai tvarkaisi namuose, dėvėk pirštines ir pasirink aromatais nepraturtintus, hipoalerginius produktus.

Jei Jūsų oda sudirgusi, raminamųjų priemonių paieškokite tarp „Garnier Intensive 7 days“ produktų!  

garnier
Visi patarimai