Jautri oda

Kokias apsaugos priemones nuo saulės naudoti per atostogas?

Jautri oda

Ar įmanomas toks derinys – švelni priemonė ir aukštas SPF?

Turintys jautrią odą nuolat susiduria su dilema – iš viso vengti saulės ar kamuoti odą veiksmingomis, bet dirginamosiomis apsaugos priemonėmis? Kruopščiai pasirinkus apsaugos nuo saulės priemones, įmanoma rasti kompromisą. Rinkis cinko arba titano pagrindo kremus. Jeigu etiketėje nurodyta sunblock (ne sunscreen), oda bus visiškai apsaugota nuo žalingų UV spindulių. Be to, šios priemonės ypač švelnios, tad nesudirgina odos.

Kaip išsirinkti tinkamas apsaugos priemones nuo saulės 

Galima rasti įvairiausių formų ir dydžių kremo nuo saulės pakuočių. Visi šie kremai apsaugo nuo UV spindulių, tačiau patartina rinktis plataus spektro priemones. Jos saugo ir nuo UVA, ir nuo UVB spindulių, kurie gali ilgam pažeisti odą. Garnier Ambre Solaire siūlo Sensitive Advanced liniją. Priemonės nuo saulės su SPF 50+ specialiai pritaikytos jautriai odai. Jautri oda labiau linkusi nudegti. Nudegimai ne tik kelia skausmą ir diskomfortą, bet ir spartina odos senėjimą. Todėl verta rinktis saugiausias priemones su SPF 50.

Pasirūpink savo odos poreikiais

Kad oda išliktų sveika, būtina pasirūpinti tinkamu drėkinimu. Tai ypač svarbu atsidūrus svilinančioje saulėje arba saulėkaitoje užsibuvus per ilgai. Taip pat gali būti pravartu drėkiklį naudoti ir dieną, ir vakare. Tam tiks jautriai odai pritaikytas losjonas ar kremas, kuris pamaitins odą jos nesudirgindamas. Oda taps stipresnė ir atsparesnė saulės sukeliamai žalai.

Visi patarimai